PETRYGO Q  1L, 2L, 5L, 30L, 200L, 1000L

 

 

 

 

 

 

Charakterystyka

 

Petrygo Q to niskozamarzający , wielosezonowy płyn do chłodnic samochodowych produkowany na bazie glikolu etylenowego. Zawiera w swoim składzie dodatki uszlachetniające: inhibitory korozji, stabilizatory rezerwy alkalicznej i środki antypienne. Dzięki zastosowanym dodatkom Petrygo Q charakteryzuje się wysokim poziomem ochrony antykorozyjnej w stosunku do elementów układu chłodzenia.
Przeznaczony jest także do chłodnic aluminiowych.

 

Zastosowania

 

Płyn Petrygo Q jest niskozamarzającym , wielosezonowym płynem przeznaczonym do układów chłodzenia silników samochodowych. Przeznaczony jest także do chłodnic aluminiowych.

 

 

BORYGO EKO 1L, 5L, 20L

 

 

Borygo Eko jest płynem niskokrzepnącym, którego główny składnik stanowi nietoksyczny glikol propylenowy o wysokiej czystości, wytwarzany w znanej amerykańskiej firmie Lyondell. Borygo Eko posiada pakiet dodatków antykorozyjnych i uszlachetniających, które gwarantują niezmienne właściwości eksploatacyjne w ciągu co najmniej 3 lat. Bezpieczny dla środowiska. Ulega szybkiej biodegradacji. Nietoksyczne i szybko biodegradujące się Borygo skutecznie chroni przed korozją kawitacyjną wszystkie metale układu chłodzenia, a szczególnie podzespoły ze stopów aluminiowych lub żeliwa. Płyn Borygo Eko uzyskał od firmy ARCO Chemical (obecnie Lyondell) znak TRIGARD (potrójna ochrona: zamarzanie, korozja, środowisko). Płyn spełnia wymagania dla płynów niskokrzepnących do układów chłodzenia silników spalinowych określonych Polską Normą (PN-C-40007:2000). Posiada certyfikat na znak bezpieczeństwa i Certyfikat Zgodności

 

 

BORYGO NOWY 1L, 5L, 20L

 

 

 


Doskonale znany płyn, na bazie glikolu monoetylenowego o wysokiej czystości. Dzięki zawartości skutecznego zestawu dodatków antykorozyjnych, antyutleniaczy, stabilizatorów i środków antypiennych, skutecznie chroni metale układu chłodzenia przed korozją a elementom gumowym zapewnia wieloletnią trwałość. Przeznaczony jest do stosowania w układach chłodzenia silników samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusach, maszynach budowlanych, sprzęcie wojskowym, ciągnikach rolniczych i silnikach stacjonarnych wyposażonych zarówno w chłodnice mosiężne (miedziane) lutowane jak i aluminiowe. Płyn spełnia wymagania dla płynów niskokrzepnących do układów chłodzenia silników spalinowych określonych Polską Normą (PN-C-40007:2000). Posiada certyfikat na znak bezpieczeństwa i Certyfikat Zgodności 

 

 

BORYGO START 1 L, 5L, 20L

 

Nowy produkt Zakładów Chemicznych i Tworzyw Sztucznych BORYSZEW S.A. to płyn niskokrzepnący do chłodnic samochodowych, mający wypełnić lukę między płynami z "najwyższej" a "najniższej" półki. Jego starannie dobrane dodatki antykorozyjne, stabilizatory i środki przeciwpienne, pozwalają na stosowanie go jako środka zastępującego inne płyny do chłodnic. Zestaw surowcowy zapewnia pełną ochronę wszystkich elementów układu chłodniczego, w tym również aluminiowych oraz elementów uszczelniających chłodnicę. Płyn spełnia wymagania dla płynów niskokrzepnących do układów chłodzenia silników spalinowych określonych Polską Normą (PN-C-40007:2000).

 

BORYGO ALU 1L, 5L, 20L

 

 

Najbardziej zaawansowany technologicznie płyn do chłodnic, spełniający i przekraczający najwyższe wymagania producentów samochodowych na świecie. Całkowicie nowa technologia i rygorystyczne przestrzeganie surowych norm jakościowych na wszystkich etapach produkcji sprawiają, że nowy płyn chłodniczy Borygo Alu Formuła, produkowany w oparciu o glikol etylenowy jest liderem w swojej kategorii. Aluminium i jego stopy to materiały coraz częściej stosowane w budowie silników i układów chłodzenia. Nowe Borygo Alu Formuła zapewnia doskonałą ochronę tych urządzeń przed korozją, przegrzewaniem i zamarzaniem. Nawet wyjątkowo trudne warunki eksploatacji nie obniżają zdolności tego płynu do pełnej ochrony silnika. Płyn spełnia również wymagania bardzo surowej amerykańskiej normy ASTM D 4340, dotyczące pracy układu chłodzenia w ekstremalnie ciężkich warunkach. Tylko nieliczne płyny mogą się tym pochwalić. Płyn spełnia wymagania dla płynów niskokrzepnących do układów chłodzenia silników spalinowych określonych Polską Normą (PN-C-40007:2000). Posiada certyfikat na znak bezpieczeństwa i Certyfikat Zgodności.

 

KULER K2  1L, 5L

 

 

KULER Long Life to nowoczesny, a zarazem uniwersalny płyn do chłodnic, cechujący się bardzo wysokimi parametrami użytkowymi.

 

ZAPEWNIA OPTYMALNĄ TEMPERATURĘ PRACY: Specjalnie opracowana receptura latem chroni silnik przed przegrzaniem, a zimą przed zamarzaniem.

 

PEŁNA OCHRONA SILNIKA PRZEZ 5 LAT BEZ LIMITU KM: Doskonały pakiet inhibitorów złożony z kwasów karboksylowych z dodatkiem specjalnych inhibitorów korozji i środków antypiennych zabezpiecza silnik. Zapewnia pełną ochronę silnika przez 5 lat bez limitu kilometrów, także gdy mieszamy go z innymi płynami o przedłużonej żywotności.

 

DO WSZYSTKICH TYPÓW CHŁODNIC: KULER Long Life może być stosowany we wszystkich rodzajach chłodnic, zwłaszcza aluminiowych oraz mieszany z innymi płynami równie wysokiej jakości, niezależnie od koloru.

 

NOWA BEZPIECZNA RECEPTURA POTWIERDZONA CERTYFIKATEM: KULER Long Life spełnia rygorystyczne normy amerykańskie ASTM D 3306 i ASTM D 2570 oraz normę PN-C-40007.

 

Najwyższa jakość płynu została potwierdzona nadaniem Certyfikatu Zgodności wydanym przez Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie.

Zawartość: glikol etylenowy, zestaw środków smarnych, dodatki antykorozyjne, Bitrex. 

 

PAN SAMOCHODZIK PŁYN DO CHŁODNIC -35 

 

Do układów chłodzenia wszystkich pojazdów z chłodzeniem cieczowym. Zabezpiecza układ chłodzenia przed korozją, przegrzaniem oraz zamarznięciem.

 

Dostępny w opak.: 1l, 5l, 20l, 30l, 60l i 200l.

 

PAN SAMOCHODZIK KONCENTRAT DO CHŁODNIC -35

 

 

Przeznaczony do układów chłodzenia wszystkich samochodów z chłodzeniem cieczowym. Rozcieńczać wodą demineralizowaną. Dostępny w opak.: 1l, 5l, 20l, 30l, 60l i 200l

 

PAN SAMOCHODZIK KONCENTRAT DO CHŁODNIC

 

 

PREMIUM G12  1L, 5L 

 

 

 

 

Wysokiej jakości płyn do chłodnic przeznaczony do stosowania w pojazdach wymagających używania produktów nie zawierających krzemianów.

 

PAN SAMOCHODZIK PŁYN DO CHŁODNIC

 

 

PREMIUM G12  1L, 5L

 

Wysokiej jakości płyn do chłodnic, przeznaczony do stosowania w pojazdach wymagających używania produktów nie zawierających krzemianów

 

PARAFLU  1L, 4L 

 

Koncentrat do chłodnic w płynie na bazie glikolu etylowego, do użytku profesjonalnego. PARAFLU 11 jest płynem ochronnym do układów chłodzenia w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych, w traktorach i w maszynach do prac ziemnych.

 

CHARAKTERYSTYKA Paraflu 11 jest efektem najbardziej zaawansowanych badań prowadzonych w laboratoriach FL SELENIA. Jest to produkt spełniający wszelkie niezbędne wymogi, nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Praraflu 11 zmieszany w proporcji 50% / 50% z wodą zapewnia optymalny odbiór ciepła z komory spalania silnika. PARAFLU 11 stanowi również maksymalną ochronę przed: Zamarzaniem (do temperatury powietrza -40°C). Tworzeniem się osadu wapiennego w chłodnicy. Przegrzaniem w okresie letnim, w korkach na autostradzie, w ruchu miejskim (temperatura obiegu do +110°C). Korozją metalowych elementów układu chłodzenia (żeliwo, aluminium, miedź). Nadmiernym rozdęciem części gumowych i plastikowych obiegu.

 

GLYCO SHELL  1L, 4L, 20L  

 

 

COOLELF AUTO SUPRA jest gotowym do użycia płynem do układów chłodzenia, o przedłużonej trwałości, skomponowanym na bazie glikolu etylenowego o bardzo dużej czystości. 
Zastosowane w nim organiczne inhibitory korozji najnowszej generacji zapewniają doskonałą ochronę antykorozyjną i antykawitacyjną wszystkich materiałów w układzie chłodzenia.
 

 

PRESTONE PŁYN DO CHŁODNIC 1L, 4L

  

 

Został wyprodukowany w oparciu o innowacyjną koncepcję firmy Prestone “All makes, all models”, dzięki której zapewnia pełną ochronę układów chłodzenia we wszystkich markach i modelach samochodów (ze zwykłymi i aluminiowymi chłodnicami).

Dodatkowo Płyn do chłodnic Prestone może być bezproblemowo mieszany z każdym innym płynem (na bazie glikolu etylenowego) nie zmieniając jego właściwości ochronnych i koloru.

 

 

PRESTONE KONCENTRAT DO CHŁODNIC 1L, 4L

  

 

Został wyprodukowany w oparciu o innowacyjną koncepcję firmy Prestone “All makes, all models”, dzięki której zapewnia pełną ochronę układów chłodzenia we wszystkich markach i modelach samochodów (ze zwykłymi i aluminiowymi chłodnicami).

Dodatkowo Płyn do chłodnic Prestone może być bezproblemowo mieszany z każdym innym płynem (na bazie glikolu etylenowego) nie zmieniając jego właściwości ochronnych i koloru

 

STP PŁYN DO CHŁODNIC 4L

  

Zawiera chroniony patentem preparat składający się z wysokiej jakości inhibitorów korozji, które zapewniają przedłużoną ochronę przeciwko rdzy, korozji i spowodowanym przez kawitację uszkodzeniom metali wchodzących w skład układu chłodzenia.