KONKRETON L (Z)

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

Charakterystyka

Olej antyadhezyjny Konkreton L(Z) wytwarzany jest na bazie selektywnie i głęboko rafinowanego oleju mineralnego dodatków uszlachetniających, poprawiających zdolności antyadhezyjne, zapobiegające korozji. Odpowiednio zaprojektowana formuła oleju oparta na odpowiednim zbilansowaniu składników decydujących o odpowiednim mechanizmie uwalniania betonu z formy, gwarantuje zwiększenie ekonomii produkcji oraz wpływa pozytywnie na poprawę ochrony środowiska. 

Zastosowania

Olej antyadhezyjny Konkreton L(Z) przeznaczony jest do smarowania form stosowanych przy produkcji elementów betonowych oraz bloczków z lekkiego betonu komórkowego gdzie forma smarowana jest metodą natryskową „na zimno”. 

 

 

KONKRETON LA (Z)

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

Charakterystyka

Olej antyadhezyjny Konkreton LA (Z) wytwarzany jest na bazie selektywnie i głęboko rafinowanego oleju mineralnego dodatków uszlachetniających, poprawiających zdolności antyadhezyjne, zapobiegające korozji. Odpowiednio zaprojektowana formuła oleju oparta na odpowiednim zbilansowaniu składników decydujących o odpowiednim mechanizmie uwalniania betonu z formy, gwarantuje zwiększenie ekonomii produkcji oraz wpływa pozytywnie na poprawę ochrony środowiska.

Zastosowania

Olej antyadhezyjny Konkreton LA (Z) przeznaczony jest do smarowania form stosowanych przy produkcji elementów betonowych oraz bloczków z lekkiego betonu komórkowego gdzie forma smarowana jest metodą natryskową „na zimno”.

 

 

KONKRETON XS

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

Charakterystyka

Olej antyadhezyjny Konkreton XS wytwarzany jest z głęboko rafinowanego oleju mineralnego z udziałem dodatków uszlachetniających, przede wszystkim antyadhezyjnych i antykorozyjnych. Optymalnie dobrany skład produktu zapewnia utrzymanie ciągłości filmu smarowego i zabezpiecza elementy betonowe przed przywieraniem do powierzchni formy.

Zastosowania

Olej antyadhezyjny Konkreton XS stosuje się do smarowania form stosowanych przy produkcji bloczków z betonu komórkowego lub innych elementów betonowych, tam gdzie wymagana jest zwiększona grubość warstwy separacyjnej. W wypadku dynamicznego napełniania form czy wanien występuje ryzyko wypłukania standardowych olejów do form i przywierania betonu. Konkreton XS ze względu na odpowiedni skład i dodatki uszlachetniające zabezpiecza przed takim efektem. Może on być nanoszony za pomocą smarowania natryskowego przy użyciu automatów lub urządzeń obsługiwanych ręcznie.

 

 

KONKRETON V, VS, L, N, NH, P, S

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

Charakterystyka

Oleje antyadhezyjne Konkreton wytwarzane są na bazie głęboko rafinowanego oleju mineralnego z udziałem dodatków uszlachetniających, przede wszystkim antyadhezyjnych i antykorozyjnych.

Zastosowania

Oleje antyadhezyjne Konkreton przeznaczone są do smarowania form stosowanych przy produkcji elementów betonowych oraz bloczków z lekkiego betonu komórkowego:

• Konkreton V przeznaczony jest do smarowania form metalowych zimnych i plastikowych metodą natryskową zarówno przy produkcji dokładnych elementów betonowych i bloczków z betonu komórkowego
• Konkreton VS przeznaczony jest do smarowania form zimnych metodą natryskową przy produkcji betonu komórkowego.
• Konkreton NH przeznaczony jest do smarowania form ciepłych metodą natryskową,
• Konkreton P, S przeznaczony jest do ręcznego smarowania form przy użyciu pędzla,
• Konkreton L i N przeznaczony jest do smarowania form zimnych metodą natryskową.

Normy, aprobaty, specyfikacje

Konkreton N - dopuszczenie WIRBET S.A.

 

 

FORMEX Q

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Charakterystyka

Olej Formex Q produkowany jest na bazie głębokorafinowanych olejów mineralnych z dodatkiem substancji przeciwdziałających przywieraniu betonu do form oraz z udziałem inhibitorów korozji.

Zastosowania

Olej Formex Q przeznaczony jest do smarowania form stalowych w produkcji prefabrykatów betonowych i żelbetowych, a także do deskowań stalowych i drewnianych w budownictwie.

 

 

OLEJ ANTYADHEZYJNY B

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

Charakterystyka

Olej antyadhezyjny B -0 wytwarzany jest na bazie głęboko rafinowanego oleju mineralnego oraz kwasu oleinowego.

Zastosowania

Olej antyadhezyjny B–0 stosowany jest do smarowania form stalowych o dużej powierzchni i przy dużych naciskach jednostkowych.

 

 

OLEJ ANTYADHEZYJNY

 

DO WYROBÓW CERAMICZNYCH BQ

 

 

 

 

 

 

   

 

 

Charakterystyka

Olej antyadhezyjny do wyrobów ceramicznych BQ produkowany jest w oparciu o lekkie destylaty (frakcje) naftowe oraz kwasy tłuszczowe roślinne lub zwierzęce.

Zastosowania

Olej antyadhezyjny do wyrobów ceramicznych BQ stosuje się w przemyśle ceramicznym. Stosowany jest przy produkcji wyrobów kamionkowych i porcelitowych oraz przy produkcji porcelany elektrotechnicznej jako składnik masy kaolinowej.

 

 

CERAMOL Q

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Charakterystyka

Olej Ceramol Q produkowany jest w oparciu o lekkie destylaty olejowe pochodzenia mineralnego oraz typowe dodatki antyadhezyjne.

Zastosowania

Olej Ceramol Q stosowany jest przy produkcji wyrobów kamionkowych i porcelitowych oraz porcelany elektrotechnicznej.

 

 

OLEJ DO FORMOWANIA

 

FIOLEK SZKLANYCH

 

 

 

 

 

 

   

 

 

Charakterystyka

Olej do formowania fiolek szklanych produkowany na bazie wysoko rafinowanego oleju mineralnego, zawierający dodatki uszlachetniające o działaniu dyspergująco-myjącym i poprawiające własności lepkościowo-temperaturowe.

Zastosowania

Olej do formowania fiolek szklanych stosuje się w procesie formowania na gorąco plastycznej masy szkła np. w pionowych automatach typu „SEPAC”.

 

 

OLEJ SEPARACYJNY

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

Charakterystyka

Olej separacyjny produkowany jest w oparciu o wysokorafinowany mineralny olej oraz specjalnie dobrany pakiet emulgatorów, dzięki czemu łatwo miesza się z wodą tworząc stabilną emulsję o dobrych własnościach antyadhezyjnych oraz przeciwkorozyjnych.

Zastosowania

Olej separacyjny przeznaczony jest do sporządzania emulsji separacyjnej używanej w celu wyeliminowania zjawiska przywierania masy asfaltowej do powierzchni metalowych samochodów transportujących asfalt oraz układających nawierzchnie drogowe, np. do smarowania skrzyń ładunkowych wywrotek, części roboczych maszyn układających nawierzchnie, walców, itp.
Zalecane stężenie emulsji, sporządzonej na bazie wody o twardości ogólnej do 150N, wynosi 10-15 %.
Sposób nanoszenia poprzez natrysk lub za pomocą szczotki.